top of page
  • redakcja51

11 maja – 15-lecie „Dnia Bez Śmiecenia”

Odpady to nie śmieci – to surowce. #WidzęWięcej.

Dzień Bez Śmiecenia[1] – edukacyjna kampania społeczna organizowana przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A., w której poruszany jest ważny temat świadomej segregacji odpadów i ekologicznego stylu życia – ma już 15 lat! W tym roku, 11 maja, z okazji jubileuszu wrócimy do najważniejszych zasad i inspirujących ciekawostek, które upowszechnialiśmy na przestrzeni tych lat, by na koniec z pełną odpowiedzialnością stwierdzić #WidzęWięcej! Hasło tegorocznej kampanii „Odpady to nie śmieci - to surowce! #WidzęWięcej”, w pełni pokazuje najważniejsze, co staramy się od 15 lat przekazać.Zaangażuj się!

1. Pobierz tegoroczną wizytówkę akcji - kartkę elektroniczną Dnia Bez Śmiecenia, z naszego FB www.facebook.com/dzienbezsmiecenia albo ze strony www.dzienbezsmiecenia.pl i przekazuj ją dalej – do przyjaciół, rodziny, znajomych i nieznajomych.

2. Udostępnij kartkę u siebie na fanpage’u i zachęcaj do tego znajomych.

3. Wejdź na nasz fanpage na Facebooku www.facebook.com/dzienbezsmiecenia, polub go i dołącz do wydarzenia oraz zachęcaj do tego znajomych. Obserwuj nasz profil na Instagramie.

4. Wejdź na nasz kanał na YouTube „Dzień Bez Śmiecenia”, skopiuj link do filmu na stronie głównej (lub wybierz dowolny z czterech najnowszych filmików, w zależności od swoich preferencji), przekaż go jak największej liczbie osób, udostępnij na swoim fanpage’u na Facebooku, lub gdziekolwiek uznasz za słuszne.

5. Zorganizuj w swoim miejscu pracy, wspólnie z przyjaciółmi w bezpiecznej formule działania (konkurs, aktywność), które będą związane z tematyką Dnia Bez Śmiecenia. Oznacz je hasztagiem #WidzęWięcej i/lub #dzienbezsmiecenia lub wyślij do nas. Jeżeli potrzebujesz wsparcia – napisz do nas, a udzielimy potrzebnych informacji kontakt@dzienbezsmiecenia.pl.

6. Pobierz darmowe materiały edukacyjne ze strony www.dzienbezsmiecenia.pl

7. Weź udział w konkursach! Już od 11 maja zapraszamy do udziału w konkursach, korzystania z praktycznej wiedzy i angażowania się we wspaniałą społeczność eko-świadomych.

8. Wszystkie swoje aktywności oznacz hasztagiem #WidzęWięcej i/lub #dzienbezsmiecenia.

9. A najważniejsze – zrób odpadowy rachunek sumienia! Czy segregacja jest dla Ciebie już nawykiem? Spójrz z boku i zobacz więcej!

„To, jak będzie wyglądało nasze środowisko za kilka, kilkanaście lat, ile odpadów zostanie wygenerowanych, a następnie poddanych recyklingowi, a ile wyląduje w rowach, czy na składowiskach; czy pozwolimy odpadom przeistoczyć się w przydatne lub atrakcyjne dla oka przedmioty, czy przeciwnie, pozwolimy im zanieczyszczać powietrze i ląd – zależy tylko od nas i od tego, czy spojrzymy szerzej na otaczającą nas na co dzień przestrzeń” - mówi Michał Mikołajczyk, prokurent Rekopolu, współtwórca kampanii.

Od początku kampanii Dzień Bez Śmiecenia powstało, kilkadziesiąt przydatnych materiałów edukacyjnych, takich jak infografiki, tablice informacyjne, filmy, quizy, krzyżówki oraz 15 kartek elektronicznych, które dotarły do ponad 1 100 000 odbiorców, w działania zaangażowało się ponad 1 120 000 osób. W każdym roku o akcji dowiadywało się ponad 2 000 000 odbiorców, zebraliśmy prawie 5 300 fanów na Facebooku, a zasięg niektórych postów osiągał poziom nawet 40 600 użytkowników. Również nasi partnerzy podejmowali w tym dniu przeróżne działania: prowadzono warsztaty edukacyjne, szkolenia, konkursy, gry terenowe. Sprzątano tereny, organizowano pikniki i ekofestyny. Współpracowali z nami influenserzy i ambasadorzy.

[1] Dzień Bez Śmiecenia to kampania prowadzona od 2007 roku przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. Współorganizatorami akcji są Akcjonariusze firmy.


Źródło informacji: rekopol.pl

1 wyświetlenie0 komentarzy

Σχόλια


bottom of page