top of page
  • Zdjęcie autoraRedaktor

Działki inwestycyjne z widokiem na Giewont

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła przetarg na atrakcyjne działki inwestycyjne. Widok na Giewont i panoramę Tatr? Czy takie działki są jeszcze na rynku? Okazuje się, że tak - w Agencji Mienia Wojskowego. Krakowski oddział regionalny AMW rozpoczął właśnie poszukiwania dzierżawcy nieruchomości w Kościelisku. Teren trafi na przetarg już 27 kwietnia br. Wywoławcza miesięczna stawka czynszu wynosi 99 000 zł, a termin dzierżawy to 30 lat. Chętni do udziału w licytacji powinni wpłacić wadium do 21 kwietnia br.Tatry to nie tylko Zakopane. Wystarczy kilkunastominutowa przejażdżka samochodem albo 20 minut busem i już jesteśmy w Kościelisku. To tu, na południowym zboczu Butorowego Wierchu – najwyższego pasma Pogórza Gubałowskiego, przy ul. Salamandra 32, trafimy na dwie działki z widokiem na Giewont i panoramę Tatr. Parę kroków dalej znajdziemy las, domy jednorodzinne i pensjonaty. A w niedalekim sąsiedztwie również kolejkę krzesełkową, całoroczną kolej linowo-terenową na Gubałówkę oraz piesze trasy wycieczkowe.

Trudno o lepsze miejsce na wypoczynek albo dobrą inwestycję. Zanim jednak pierwsza osoba zarezerwuje tu swój urlop, potrzebny jest ktoś, kto dostrzeże tam nie tylko urok górskiej przyrody, ale także widoki na udany biznes.


Hotel? Centrum odnowy biologicznej? A może ośrodek rehabilitacyjny?

W Kościelisku, położonym niespełna 5,5 km od Zakopanego oraz 110 km od Krakowa, przyszły dzierżawca będzie miał do dyspozycji przeszło 3,25 ha terenu. Na zagospodarowanie czekają tu dwie działki – większa o pow. niewiele ponad 3,2 ha, z ośmioma obiektami, drogami i infrastrukturą techniczną oraz mniejsza, niezabudowana parcela o pow. 517 m². Nieruchomości cechuje nieregularny kształt ze spadkiem terenu w kierunku południa. Działki mają dostęp do sieci elektroenergetycznej, kanalizacyjnej i telekomunikacyjnej, ale obecnie nie są do nich podłączone.


Budynki na większej z działek powstały w latach 50. ubiegłego wieku, a ich łączna pow. użytkowa wynosi 3.866 m2. Zabudowania to część dawnego ośrodka wypoczynkowego „DW Salamandra”, które są ujęte w gminnej ewidencji zabytków. Dlatego już na etapie planowanych prac, jak i podczas samego remontu, adaptacji czy przebudowy zlokalizowanych na nieruchomości obiektów, inwestor będzie zobowiązany do stosowania wytycznych konserwatorskich.


Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki znajdują się na terenach usług turystycznych i wypoczynku. Zapisy planistyczne, charakter nieruchomości oraz najbliższe otoczenie sprzyjają prowadzeniu w tym miejscu hotelu, centrum odnowy biologicznej czy ośrodka rehabilitacyjnego.


Jak wystartować w przetargu?


Aukcja organizowana przez oddział regionalny AMW w Krakowie odbędzie się 27 kwietniu br. o 11:00. Warunkiem udziału w przetargach organizowanych przez AMW jest wpłata wadium czyli kwoty zabezpieczającej dotrzymanie warunków przetargu w wysokości 297 tys. zł w terminie wskazanym w ogłoszeniu (21 kwietnia br.). Tu znajdziesz szczegóły przetargu.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page