top of page
  • redakcja51

Foursquare przejmuje platformę do analityki geoprzestrzennej i wizualizacyjnej Unfolded

Transakcja ma miejsce 6 miesięcy po objęciu przez Gary'ego Little stanowiska dyrektora generalnego.

NOWY JORK--(BUSINESS WIRE)-- spółka Foursquare ogłosiła dzisiaj przejęcie Unfolded - nowej generacji platformy do analityki geoprzestrzennej. Dzięki wzbogaceniu infrastruktury technologicznej Foursquare o potencjał Unfolded przedsiębiorstwa i marki już wkrótce będą mogły skorzystać z usług Foursquare, nie tylko zyskując dostęp do najlepszych w branży danych lokalizacyjnych, ale również możliwość ich opracowywania na zintegrowanej platformie przeznaczonej do łączenia, wzbogacania, analizy i wizualizacji danych przestrzennych w dowolnym otoczeniu.

„Dołączenie Unfolded to zespołu skutkuje zwiększeniem potencjału i dostępności platformy Foursquare dla naszych klientów i partnerów - powiedział Gary Little, prezes i dyrektor generalny Foursquare. - Przejęcie to znacznie przybliża nas do realizacji ambitnego celu, jakim jest zapewnienie powszechnego dostępu do Foursquare, by przedsiębiorcy mogli uwolnić prawdziwy potencjał tkwiący w danych lokalizacyjnych i geoprzestrzennych oraz związanej z nimi technologii”.

Unfolded oferuje otwarte biblioteki danych geoprzestrzennych oraz elastyczny pakiet zaawansowanych narzędzi, w tym jej flagowy produkt - Unfolded Studio, platformę samoobsługową, za pomocą której dane geoprzestrzenne można przekształcić w cenne poznawczo mapy w zaledwie kilku minut. Założyciele firmy to zespół ekspertów, którzy opracowali wiele z wiodących otwartych innowacji w świecie geolokalizacji, w tym kepler.gl, deck.gl i H3.

„Połączenie potencjału technologii geoprzestrzennej Unfolded z kompleksowymi danymi lokalizacyjnymi Foursquare stanowi idealny przepis na sukces” - powiedział Sina Kashuk, współzałożyciel i dyrektor generalny Unfolded. - Dzięki współpracy zdobędziemy przewagę w branży, ponieważ większość firm dysponuje tylko jednym z tych elementów, ale nie obydwoma jednocześnie. Łącząc nasze siły, możemy tworzyć zupełnie nowe zintegrowane rozwiązania dla firm potrzebujących wysokiej jakości danych geoprzestrzennych i narzędzi analitycznych niezbędnych do ich zrozumienia. Jesteśmy podekscytowani możliwością wytyczania przyszłego kierunku rozwoju danych geoprzestrzennych”.

Dzięki transakcji przejęcia Foursquare jeszcze szybciej stanie się źródłem kompleksowej obsługi dla firm, którym zależy na wysokiej jakości, łatwych w obsłudze danych lokalizacyjnych i technologii ułatwiającej ich zrozumienie. Klienci zyskują łatwy dostęp i możliwość stosowania zbiorów różnych danych przestrzennych, zarówno własnych, jak i zewnętrznych w celu rozwiązywania kluczowych problemów biznesowych - od wyboru miejsca działalności i rywalizacji z konkurencją, po zdobywanie lojalności klientów.

Na potrzeby transakcji Foursquare skorzystała z doradztwa finansowego Raine Group oraz doradztwa prawnego Pillsbury Winthrop Shaw Pittman LLP.

Foursquare

Foursquare to jedna z czołowych niezależnych firm z branży technologii lokalizacji. Dzięki jej metodom przedsiębiorstwa mogą podejmować mądrzejsze decyzje, a programiści tworzyć bardziej angażujące rozwiązania.


Źródło informacji: Business Wire

Źródło: Foursquare

2 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page