top of page
  • Zdjęcie autoraRedaktor

GreenVolt sprzedaje farmę wiatrową za prawie 20 milionów złotych

Transakcja umożliwi Greenvolt przejście do kolejnego etapu utworzonej przez spółkę strategii rotacji aktywów.


• List intencyjny przewiduje sprzedaż farmy wiatrowej w północno-zachodniej Polsce za kwotę 2,35 miliona euro za MWp.

• Rozwiązanie Behind The Meter - dostawa energii z instalacji przyłączonych do sieci odbiorcy - umożliwia pokonanie ograniczeń związanych z przyłączaniem instalacji energii odnawialnej do sieci elektrycznej.

• Transakcja umożliwi Greenvolt przejście do kolejnego etapu utworzonej przez spółkę strategii rotacji aktywów.

• Celem jest sprzedaż w tym roku co najmniej 200 MWp łącznie w Polsce i w Portugalii.


Spółka Greenvolt - Energias Renováveis podpisała list intencyjny na sprzedaż instalacji do wytwarzania energii wiatrowej o mocy 8 MWp w Polsce. Uzgodniona transakcja ma opiewać na kwotę około 18,8 miliona euro.


Za pośrednictwem Greenvolt Power, podmiotu zależnego w całości należącego do Greenvolt utworzonego w celu realizacji projektów energii odnawialnej na dużą skalę, spółka zgodziła się na sprzedaż farmy wiatrowej w północno-zachodniej Polsce za cenę transakcyjną, która zakłada stawkę 2,35 miliona euro za MWp.


Energia wytworzona przez ten park wiatrowy będzie zużywana bezpośrednio przez nabywcę (rozwiązanie Behind The Meter, bez przyłączenia do sieci). Park osiągnie etap „gotowy do budowy” (RtB) w trzecim kwartale br. i będzie przygotowany do rozpoczęcia eksploatacji komercyjnej (COD) w ostatnich miesiącach 2024 r.

„To niezwykle istotne przedsięwzięcie, ponieważ udało nam się osiągnąć wysokie kwoty za MWp dla rozwiązania Behind the Meter” - powiedział Radek Nowak, dyrektor generalny Greenvolt Power, podkreślając zalety tego rozwiązania, które pozwala na pokonanie ograniczeń związanych z przyłączaniem instalacji energii odnawialnej do sieci elektrycznej w Polsce.

„Jesteśmy świadkami rosnącej popularności projektów energii odnawialnej, które opracowujemy i sprzedajemy zgodnie ze strategią rotacji aktywów, którą podjęliśmy wraz z naszymi interesariuszami” - dodaje João Manso Neto, dyrektor generalny Greenvolt Group.

Greenvolt wspiera realizację wielkoskalowych projektów energii wiatrowej i fotowoltaicznej, działając na kilku rynkach europejskich i na rynku amerykańskim. Spółka ma w realizacji instalacje o mocy 6,9 GW, w tym 2,9 GW ze statusem RtB do końca bieżącego roku.

Obecnie w budowie jest ponad ponad 300 MWp zdolności produkcyjnej energii wiatrowej i słonecznej w sześciu krajach, a Greenvolt przewiduje sprzedaż w ciągu bieżącego roku co najmniej 200 MWp łącznie w Polsce i w Portugalii.


Oprócz wytwarzania energii z biomasy, odpadów leśnych i z drewna przemysłowego Greenvolt działa w strategicznym segmencie rozproszonego wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych zarówno w sektorze przedsiębiorstw, jak i mieszkaniowym. Całkowita moc w trakcie realizacji w ramach projektów spółki wynosi 148,9 MWp, z czego 52,5 MWp jest objęta umowami o dostawie mocy.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Comments


bottom of page