top of page
  • redakcja51

Rusza projekt „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

Webinaria, quizy i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – m.in. takie działania będą już wkrótce dostępne w serwisach PAP w ramach projektu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Do udziału zapraszamy wszystkich: i dorosłych, i dzieci.
Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej uczniów oraz dorosłych pracujących z dziećmi i młodzieżą.

W ramach projektu w czerwcu uruchomimy cykl webinariów online, podczas których eksperci z zakresu ekonomii i finansów w przystępny sposób przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym. Powiedzą m.in. o ich plusach i minusach, o tym jakie są korzyści z posiadania gotówki, a kiedy sprawdzi się płatność bezgotówkowa, a także co to jest cash flow i czy warto go mieć także w domu. Podczas transmisji uczestnicy webinaru będą mogli zadawać ekspertom pytania.

Po każdym webinarze opublikujemy zapis wideo i artykuły edukacyjne opatrzone inforgrafikami, by w każdym momencie można było do tej wiedzy wrócić.

W wakacje ruszy natomiast cykl quizów, które będą miały za zadanie sprawdzenie wiedzy zdobytej podczas webinarów. Każdy quiz będzie składał się z co najmniej 5 pytań, a internauci, którzy najszybciej i najtrafniej na nie odpowiedzą, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zwieńczeniem projektu będzie konkurs na najlepsze prace prezentujące zagadnienia związane z pieniądzem - obrotem gotówkowym i bezgotowkowym. Konkurs adresowany będzie do różnych środowisk pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz do samych dzieci. Szczegóły ogłosimy we wrześniu.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.


Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentit


bottom of page