top of page
  • Zdjęcie autoraRedaktor

Samorządy blokują dostęp do danych wyborców, aby uniemożliwić organizację wyborów

Wicepremier Jadwiga Emilewicz dla Wiadomości Radia Zet: Mamy kłopot z organizacją wyborów w trybie konstytucyjnym. Przeszkodą jest zablokowanie spisów wyborców przez samorządy, które nie chcą przekazać ich Poczcie Polskiej.


To samorządy są dzisiaj dysponentami rejestrów wyborczych - nie ma żadnego centralnego rejestru wyborców. Jeżeli samorządy ostatecznie nie przekażą tych rejestrów, to będzie bardzo istotna przeszkoda formalna w organizowaniu wyborów 10 maja

Samorządowcy otrzymali w środę i czwartek maile od Poczty Polskiej z nakazem udostępnienia spisów wyborców wraz z danymi osobowymi: adresami, imionami i nazwiskami i numerami pesel.

Szef PKW Sylwester Marciniak przyznał, że Poczta Polska może otrzymać dane ze spisu wyborców, jeżeli są one potrzebne w celu wykonania obowiązków nałożonych przez administrację rządową. Wniosek w tej sprawie musi być podpisany podpisem elektronicznym.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Jadwiga-Emilewicz-Mamy-klopot-z-organizacja-wyborow.-Powodem-odmowy-samorzadowcow

4 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page