top of page
  • redakcja51

Wszystkie inwestycje Cavatina Holding z certyfikatem WELL Health-Safety Rating

Sześć należących do Cavatina Holding, oddanych do użytku biurowców otrzymało potwierdzenie, że spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i tworzą dobre środowisko do pracy oraz interakcji społecznych w obliczu post-pandemicznych wyzwań. Deweloper planuje wszystkie kolejne inwestycje także poddawać wnikliwej certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

Cały aktualny portfel ukończonych inwestycji Cavatina otrzymał WELL Health-Safety Rating. Tischnera Office i Equal Business Park D w Krakowie, Chmielna 89 w Warszawie, Carbon Tower we Wrocławiu, Palio Office Park A w Gdańsku oraz Cavatina Hall w Bielsku-Białej to budynki biurowe oferujące niemal 120 tys. mkw. GLA nowoczesnej powierzchni.

Ponad rok trwania pandemii COVID-19 uświadomił wszystkim jak istotne jest odpowiedzialne podejście do organizacji i kształtowania bezpiecznego, elastycznego środowiska pracy. Z badań wynika, że nawet w obliczu konieczności zachowania ostrożności i dystansu społecznego, ponad 50% respondentów pracuje wyłącznie z biura, a 22% w modelu hybrydowym. Tylko ¼ badanych deklarowała, że wykonuje obowiązki zawodowe wyłącznie z domu.[1] Ponadto zarówno pracodawcy, jak i pracownicy od miesięcy działający w zdalnym trybie coraz mocniej akcentują poczucie potrzeby powrotu do biur na stałe lub w modelu hybrydowym. Tym bardziej potrzebne jest zadbanie o rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i umożliwiające zadbanie o zdrowe procedury i nawyki osób korzystających z budynków biurowych.

Znalezieniem rozwiązania dającego jasne wskazówki co do tego, jak przygotować środowisko pracy do nowych uwarunkowań, zajęła się międzynarodowa organizacja International Well Building Institute (IWBI), która od lat podejmuje inicjatywy, przyczyniające się do zwiększania komfortu użytkowników obiektów budowlanych. Certyfikacja WELL Health-Safety została opracowana na bazie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w ścisłej współpracy z amerykańskimi Centers for Disease Control and Prevention (CDC), światowymi ośrodkami profilaktyki i zwalczania chorób, a także wieloma innymi specjalistycznymi instytucjami badawczymi. W pracach nad wytycznymi w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa wykorzystano również efekty działań specjalnie powołanej grupy zadaniowej Instytutu ds. COVID-19 (utworzonej na początku pandemii) w zakresie strategii walki z COVID-19 i innymi infekcjami dróg oddechowych.

Eksperckie grono opracowało wykładnię i oparte na niej wyśrubowane standardy certyfikatu, o który mogą starać się wyłącznie obiekty o najwyższych parametrach bezpieczeństwa. Przyznanie certyfikatu jest dowodem na to, że w budynkach zadbano, m.in. o wysoką jakość powietrza i wody, precyzyjne procedury czyszczenia i odkażania, strategie reagowania w sytuacjach kryzysowych, transparentną komunikację z najemcami, czy dostęp do środków medycznych.

„We wszystkich naszych inwestycjach stawiamy na najwyższe standardy wykonania i proponowanych rozwiązań. Dlatego stosunkowo łatwo było nam zadbać o spełnienie wytycznych Well Building Institute w zakresie między innymi kontroli jakości powietrza i wody, bezstykowego przemieszczania się po budynku czy wprowadzenia nowych zasad utrzymania czystości. Już wcześniej wszystkie nasze inwestycje tworzyliśmy w zgodzie z wysokimi standardami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent lub Very Good. Teraz na stałe włączyliśmy WELL Health-Safety rating do naszego procesu inwestycyjnego” – mówi Daniel Draga, wiceprezes zarządu Cavatina Holding.

Cavatina Holding należy do wiodących deweloperów powierzchni biurowych działających w Polsce i jest aktualnie obecna w siedmiu miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bielsku-Białej. Na swoim koncie ma już realizację przeszło 180 tys. mkw. powierzchni. W następnych latach deweloper planuje realizację i zakończenie kolejnych projektów o łącznej powierzchni ponad 450 tys. mkw. Kluczowym celem strategicznym Cavatiny jest podwojenie portfela do poziomu 1 mln mkw. do 2025 r.


Źródło informacji: Cavatina Holding S.A.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page